Pasirinkdama politikos kelią, gerai apsvarsčiau savo tikslus. Prieš kandidatuodama į Utenos rajono savivaldybės tarybą 2019 metų pavasarį, susidėliojau prioritetus ir pasvėriau realias galimas situacijas po rinkimų. Buvau aiškiai nutarusi, kad noriu kandidatuoti ir būti išrinkta tarp 25 asmenų mūsų mieste. Taip pat, priėmiau sprendimą, kad dalyvausiu visuose tarybos posėdžiuose (nes tai yra mano, kaip tarybos nario pareiga), todėl iš anksto supratau ir susitaikiau su mintimi, kad studijuodama negalėsiu išvykti į mainų programas užsienyje esančiuose universitetuose. Aiškiai sau pabrėžiau, kad Tarybos darbas bus mano prioritetas, tad savo pareigas atliksiu kaip pridera pagal galiojančius teisės aktus – pagal ,,Utenos rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentą”.

Per rinkiminę kampaniją kalbėjau apie tam tikras temas, kurios man, kaip jaunai politikei neturinčiai patirties, atrodė svarbūs ir aktualūs. Pateiksiu keletą pavyzdžių:

 1. ,,Skatepark” aikštelės renovacija;
 2. Moksleiviams teikiamo kultūros paso įgalinimas Utenos rajone (siekiant atsižvelgti į teikiamas kultūrines edukacines programas Utenos rajone ir jų plėtra);
 3. Dėl Utenos rajono savivaldybės studentų rėmimo programos tvarkos aprašo patvirtinimo;
 4. Utenos rajono savivaldybės geriausių sportininkų 10-tuko olimpinėse sporto šakose ir 5-tuko neolimpinėse sporto šakose tvarkos aprašo sudarymo;
 5. Kiti klausimai susiję su Utenos jaunimo sąlygų ir galimybių gerinimu. Taip pat, jaunų šeimų ir reikalingų specialistų pritraukimo galimybių į Uteną.

Praėjus 3 metams kadencijos laikotarpiu, galiu teigti, kad dauguma aspektų apie kuriuos kalbėjau prieš rinkimus, buvo vienaip ar kitaip aptarti ar netgi priimti Utenos rajono savivaldybės tarybos.

Žvelgiant į ateitį, pagrindiniai klausimai ir tikslai, kuriuos šiuo metu siekiu ir ateityje planuoju prisidėti prie jų įgyvendinimo, tai:

 1. Dalyvaujamojo biudžeto nuostatų patvirtinimas;
 2. Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimas Utenos rajono mokyklose;
 3. Dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimas Utenos mieste (įtraukiant piliečius į sprendimų priėmimą);
 4. Siekti įgyvendinti jaunimo erdvės įkūrimą (laisvalaikio zoną);
 5. Siekti plėtoti ir vystyti tradicines kultūros sritis (tradiciniai šokiai, liaudies instrumentų muzika ir pnš.);
 6. Infrastruktūros plėtra Utenos rajone (nauji pasivaikščiojimo ir dviračių takai, maršrutai Utenoje ir apink);
 7. Siekis sutvarkyti senąjį miesto parką (esantį prie ,,Moki-veži” parduotuvės);
 8. Tikslas gerinti emocinės ir sveikatingumo būklės Utenos rajono savivaldybės mokyklose (savižudybių mažinimo sprendimai, narkotikų vartojimo tyrimai ir t.t.);
 9. Svarstyti galimybes modernizuoti ir įdiegti naujas technologijas bibliotekose ir muziejuose, taip siekiant pritraukti didesnį lankytojų skaičių, vykdyti moksleivių ekskursijas.

Tad, žvelgiant į įvykdytus tikslus apie kuriuos kalbėjau prieš rinkimus, tikiu, kad ateityje esu pasiruošusi pasiekti ir šiuos įvardytus tikslus. Būnant tarybos nare, turiu visas galimybes siūlyti, argumentuoti ir pasiekti išsikeltus tiek savo, tiek kitų Utenos rajono gyventojų tikslus, tad tai šiuo metu ir darau, o ateityje esu pasiruošusi padaryti tai dar geriau.